Emlak Gayrimenkul Projesi Nasıl Satılır Nasıl Pazarlanır

Emlak Konut Gayrimenkul Projesi Nasıl Satılır Nasıl Pazarlanır

EKG GRUP Proje Pazarlamasında Satış Ekibi Olarak A dan Z te Her Aşamada Yanınızda 30 Yıllık Tecrübemiz den sizde yararlanın…

 

Emlak Konut Gayrimenkul Satışında Satış pazarlamada birinci kural iyi geliştirilmiş alıcı kitle belirlenmiş satılabilir proje geliştirmektir.

Satış Pazarlamanın ana temeli öncelikle gayrimenkul alıcısının ihtiyacı belirlenir Gayrimenkul Konut projesinin satışı proje oluşturulurken planlanır netleştirilir  

 

EMLAK KONUT GAYRİMENKUL ALICISINA CAZİP GELECEK PROJE OLUŞTURULUR

10 – 15 yıl önce Gayrimenkul konut alıcıları için semt, fiyat, daire büyüklüğü, kat ve manzara gibi özellikleri ön planda tutup satışı etkileyen unsurlar değillerdi.  

 

Gelişen teknoloji ile konut sektöründe de beklentiler oldukça önemli bir etken haline geldi Son döneme baktığımız zaman gayrimenkul konut alıcılarının alım ve sosyal yaşam alanlarındaki beklentileri de oldukça değişti

Konut Alıcısı ailesi ile oturmak çocukların daha iyi ortam ve vakit geçirebilecekleri güvenlikli site ortamından Ev Alırken her geçen gün beklentilerin arttığını görüyoruz.

Açık kapalı otoparkın olması, açık kapalı havuz, ftness Center, sauna, Türk hamamı, sosyal tesis, çocuk oyun alanı, hobi bahçesi, 7/24 güvenlik, cep sineması ve misafir lobisi, depo alanı, merkezi konumu, çocuklarının hoşça vakit geçireceği sosyal yaşam alanlarının dolu dolu olduğu masa tenisi, bilardo oyun alanı, satranç alanı, kütüphane, ulaşım kolaylığı gibi gayrimenkul konut projelerinde birçok özelliği ön plana çıkarmak gerekiyor.

İnşaat firması mimar ve satış ekibi ile geliştirdiğiniz planladığınız proje satış sıkıntısı çekmez hedef ciro hesabını yakalarsınız.

Geliştirilen emlak konut gayrimenkul proje geliştirilmesinde En İyi Satışı Etkileyici Hikâye, Masal Olarak Kurgular ve uygularsanız tecrübeli satış ekibi ile hızlı satışı yakalamış olursunuz. .

 

Emlak konut gayrimenkul Proje satışı gelecekteki minimum 2 yıl öncesi ve sonrası için daha detaylı doğru proje geliştirme doğru bilgi ve konut gayrimenkul alıcısı ihtiyacına göre proje geliştirilir,  Bölgenin gelişimi de düşülerek konut gayrimenkul alıcıları ve yatırımcıları etkileyecek bir planlama yapılır. Bu planlama ile çevredeki altyapı yatırımları, nüfus artışı, ulaşım, yabancı yatırımlar gibi birçok özelliği ön plana çıkartarak kurgulanır bir masal öyküsü bir Hikâye bir roman gibi proje anlatılır 3 D Görseller açıları iyi ayarlanmış şekilde alınır katalog ta hikâye gibi anlatılır. Hikâyesi güzel olarak geliştirilen proje tecrübeli iyi bir satış ekibi ile projenin değerinde satış yaparak daha başarılı olur

Proje Sosyal Yaşam Alanları Planlama

İleriyi düşünerek site yönetim planı iyi hazırlanmalı ileride çıkacak sorun ve tartışmaları ön görerek hazırlamak gerekir. Proje tamamlandığında yaşayacak aileler Ftness, spor salonunu dışarıya mı verilecek yoksa site yönetimi mi işletecek. Sosyal tesis var ise dışarıdan birimi çalıştıracak yoksa site yönetimimi çalıştıracak konut alıcısı bunu bilmek ister. Projedeki yaşamın planlanması ve ön hazırlıkların yapılması konut gayrimenkul alıcısının kafasındaki soru işareti kalkar ve projenizin satışını kolaylaştırır.

Proje Şerefiye Belirleme

Kat cephe manzara dairenin konumuna göre şerefiyelindir me çalışması yaparak hem bütçeye uygun fiyat çıkar hem de hedef ciro belirlenmesinde destek verir

Proje Daire Fiyatları Belirleme

Fiyatlar Gayrimenkul konut alıcısı ilgisini çekmek için önemli. Fiyatlandırma çalışmasında yaratıcı fikirler ile projeyi rakip projelerden ön plana çıkarmak mümkün.

Ödeme planları hazırlanır

Gayrimenkul konut projelerinde günümüzde artan rekabet sebebi ile Alıcıya Cazip Gelecek iyi bir ödeme planı hazırlamak gerekir

Vadede peşin alan alıcı ile vadeli alan arasında fark olmalıdır fiyat listesi indirim oranlarını hesaplamak gerekir firma finansmanını aksatmayacak satışı hızlandıracak şekilde planlanır.

Ara ödeme sıra ödeme veya peşinat teslime kadar ödeme teslimde tamamı ödeme veya firma bünyesinde 30 ay sıralı ödeme gibi ödeme seçenekleri sunulur müşteri hangi ödeme planına uygunsa onun özerinde satış kapatmaya gidilir. Alıcı kendini güvende hissedecek bilgiler alıcı ile paylaşılır.

İlk Satışlar Yakın Çevreye Yapılır

Yakın çevremize eski müşterilerimize, iş ortaklarına cazip fiyatlar ve vadeler ile ilk satışlar yapılır. Bu ön satışlar hem inşaat firmasına finansman sağlar, hem de sürü psikolojisi oluşturmanın altyapısını oluşturur. Projemizin % si 7 günde satıldı denildiğinde gayrimenkul alıcısı alım psikolojisi ile konut alımını yaparlar. Eski müşteriler aranır İnşaat Firması müşteri memnuniyetini sağlamış ise kampanyalı yeni konut projenizde olumlu ve sıcak bakacaklardır. Yatırım amaçlı konut projenizden alım yaptığı gibi yakın çevre sinede referans olacaktır.

Ferah Rahat Şık Satış Ofisi hazırlanır

Satış ofisi projenin ön yüzüdür projenizin vizyonudur. Satış ofisine ne kadar özen gösterirseniz eğer alıcı o kadar fazla etkilenir size olan güveni artar daha rahat ikna olur, satış ofisi dizayn ederken kaliteli malzeme ürün ve işçilik yapılmalıdır. Modern şık ve uyumlu ofis mobilyası seçmek gerekir.

İnşaat firmaları Yeni başlayan projelerde bulunduğu bölgede güncel değerin üstünde fiyat belirlemesi ile Lansman a satışa çıkarlar. Gayrimenkul konut alıcısı etkili satış yapabilmek için satış ofisini Örnek daire gibi hazırlamalı rakiplerinden farklı olduğu algısını vermelidir.

Grafik Tasarım Proje Tanıtım Görseller

Projeyi en iyi anlatan bölüm burasıdır projenin adı alıcı kitleye göre görsellerin seçilmesi sloganların bulunması, sloganların altına açıklama yazılması yani güzel bir masal hikâye hazırlamak gerek Katalog, broşür, alıcıya duygu verecek his verecek şekilde hazırlanması gerek. Web site tasarımı, sosyal medya sayfaları kurumsal aynı çizgide Olmalıdır. 3 d resimlerin hazırlanması ve açıları çok iyi seçerek almak gerekmektedir   

Tecrübeli Satış Ekibi Oluşturulur

Satış ekibi hem satış konusunda tecrübeli eğitimli iyi iletişim kurabilen satış kapatmada yetenekli ve projeye hâkim olmalıdır. İnşaat firması, hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Teknik şartname ve tüm detayları biliyor olmalıdır. Alıcı müşteri ile iletişime geçtiğinde müşteri takibi yapıyor olmalıdı

Konut Alıcısına Proje Prim Vaadi

Projeye yatırım yapan Gayrimenkul konut alıcısı en çok sorduğu sorulardan bir tanesi Proje bitince ne kadar kazanırım sorusudur. Hangi süreçte ne kadar prim yapar ne kadar kazanç elde edeceklerini merak ederler sorarlar doğru bilgi verilmelidir

Satış Süreci Takip Edilir

Gizli müşteri ile satış ofisi ekibi denetlenir. Müşteri iletişimi, müşteri yaklaşımı, projeye hâkimiyeti, sunum açıklaması, firma bilgisi yeterlimi, motivasyonu, takip edilir. Sorunlu ve başarısızlık var ise hemen müdahale edilir çözüm üretilir.

PR Araştırmaları

Halkla ilişkiler, proje satışı ve inşaat ilerleme süreci ile belirlenen kampanya süreci dönem dönem basın bülteni hazırlanır bilgilendirme amaçlı paylaşılır. Hem firma bilinirliği artar hem de proje satışına destek verir Satış yapılmasını sağlar.

Reklam Kampanyaları

Reklam kampanyaları projeler için önemli maliyet kaynağıdır.  Nerden ne zaman reklam yapılması önemli etkendir. Zamanını iyi belirlemek gerekmektedir. Dijital ortamda takibi yapılır çıkan sonuçlara göre hareket edilmelidir.  İnşaat Firması ben bu kadar bütçe ayırdım satış gelmedi mi der. Reklamcı ben elimden geleni yaptım der satış ekibi zayıf der herkes topu birbirine atar reklam departmanı ile satış ekibi reklam kampanyasını beraber yürütmesinde çok fayda vardır. Örnek kampanya ile satılan gayrimenkul değeri 1 milyondur algısı 600 bindir doğru strajilerle kampanya hazırlamak her zaman kazandırır.

Kampanya geliştirme

Büyük bütçeler gerektirmeyen ancak etkisi yüksek yaratıcı   kampanyaları ile maliyeti düşük etkisi yüksek tanıtım kampanyaları gerçekleştirilir

İndirim Kampanyaları

Emlak konut gayrimenkul projelerinde İndirim kampanyaları proje satışını hızlandıran elinizde olan sihirli bir değnektir. Ancak kampanya bitiminde gayrimenkul satışları düşer. İndirim kampanyaları güncel değerlere göre yapılandırmak gerekir.

Toptan İndirimli Satışlar

Emlak Konut Gayrimenkul projelerinde Son döneme gelindiği zaman inşaat firmasının elinde kalan son daireler satışı zor daireler kalır. Bu daireler şerefiye olarak en son dairelerdir.  Satılacak daire sayısı da azaldığı için son kalan daireler için güncel satış pazarlama kampanyası oluşturmak gerekmektedir.

Tapu Teslimi

Tapu teslimi gayrimenkul alıcısı için en mutlu günlerinden biridir. Mutlu ve müşteri memnuniyeti sağlandığı zaman referans olarak etrafındaki,  gayrimenkul alıcılarına sizin projenize referans olur buda satış ekibine ve satışlara artı değer katar.

Konut Teslimi

İnşaat firmalarının önemsemediği gözden kargıdığı en önemli aşama konut gayrimenkul proje anahtar teslim aşamasıdır. İnşaat firması teknik destek verdiği sürece satış ekibi müşteri memnuniyetini en iyi şekilde karşılar müşteri memnuniyetini sağlar. Bu memnuniyette firmanın bir sonraki projelerinde satış hızı sağlar.

EKG GRUP Emlak Konut Gayrimenkul Proje Pazarlamasında Satış Ekibi Olarak A dan Z te Her Aşamada Yanınızda Tecrübesi ile sorunları minimum seviyeye indirerek müşteri memnuniyetini sağlıyor.

DAİMA EN İYİSİ EKG GRUP

EKG GRUP, Emlak Konut Gayrimenkul Proje Pazarlamasında İnşaat Firmalarına Proje Geliştirme, Proje Pazarlama ve Proje Satış Ekibi Alanında Uzmanlaşmış Tecrübeli Satış Ekibidir.

EKG GRUP Geliştirilen Gayrimenkul Konut ve Ticari Projelerde 30 Yıllık Deneyimi ile İnşaat Firmalarına Çözüm Ortağı Olarak Hizmet Eden Eğitimli Uzman Gayrimenkul Pazarlama Ekibidir.

 

EKG GRUP Doğru Zamanda, Doğru Yerde, Doğru Reklam Pazarlama Planlaması İle Projenin Hangi Özelliğini Ön Planda Olacağına A ‘dan Z ‘ ye Tüm Gerekli Çalışmalarda EKG GRUP Firmanın Kendi Bünyesinde Personel Gibi Hareket Eden Destek Veren. Müşteri Memnuniyetine Her zaman Değer Veren Emlak Konut Gayrimenkul Proje Satış Ekibidir.

 

EKG GRUP Daima En İyisi İçin Mücadele Eder

Dijital Pazarlama

EKG GRUP Emlak Konut Gayrimenkul Pazarlama Dijital Pazarlama Yönetimi Ve Uygulamasını Doğru Zamanda Doğru Bütçeler İle Planlıyor.

 

Türkiye’de 57 Milyon Aktif İnternet Kullanıcısı Olduğunu Düşünürsek Emlak Konut Gayrimenkul Proje Pazarlamasında Dijital Pazarlamanın Ne Kadar Önemli Olduğunun. Farkında Mısınız?...

 

Alışveriş Yapma, İletişim Kurma, Haberleşme, Bilgi Almak Ve İhyacına Göre İlk Baktıkları Yer İnternet Ortamı, Gayrimenkul Alım, Satım Kiralama İçin De İlk Bakılan Bilgi Alınan Yer İnternet Ortamı. 

 

Dijital Pazarlamada İstatistikler Göstermektedir Gayrimenkul Alma,  Satma, Kiralama İhtiyacı Olan Kişilerin %90’ı İlk Teması İnternet Ortamında Başlıyor.

Ayrıca İnternet Üzerinden Araştırma Yapan Kullanıcılar, Proje Ofisi Satış Ekibi Gayrimenkul Ofisi Gayrimenkul Danışmanı İle İletişime Geçiyor. Emlak İlan Siteleri İle Mobil Uygulama Üzerinden Emlak Gayrimenkul Portallarından Rakip Ediyorlar.

 

Emlak Konut Gayrimenkul Dijital Pazarlama ‘da Doğru Zamanda Doğru Yerde Doğru Bütçe Planlama ile EKG GRUP Tecrübesinden Sizde Faydalanın

2. EL GAYRİMENKUL YÖNETİMİ

Emlak Konut Gayrimenkul Sektörünün Gelişmesiyle Önem Kazanan İkinci El Satış Ve Kiralama Hizmeti Veriyoruz Güncel Doğru Fiyatlandırma İle Hem Satıcıya Hem de Alıcıya Avantaj Sağlıyoruz.

Yatırımcımıza Kazandırıyoruz. Garantili Kira Sistemimiz İle Müşteri Memnuniyetine Önem veriyoruz

 

Gayrimenkul Yatırımcımıza Daima Kazandırıyoruz.

 

Emlak Konut Gayrimenkul Satış ve Kiralamasında, Ticari, Ofis, Konut, Dükkân ve Mağaza 2. El Satış ve kiralamada EKG GRUP Profosyenelce Hizmet Veriyor. Gayrimenkul Pazarlama Satış Kiralamasında Çok Tecrübeliyiz, İyi Biliyor Ve Çok İyi Yönetiyoruz.

 

Yatırımcımızın Kazanç Değerini Sürekli Olmasını Sağlıyoruz. Kazanmasına Artı Değer Katıyoruz.

Projelerde Site Yönetim Hizmeti Veriyoruz.

TOPLU GAYRİMENKUL SATIŞI

EKG GRUP Emlak Konut Gayrimenkul Proje Pazarlama İnşaat Sektöründe

Proje Geliştirme ve Proje Satış Ekibi Olarak 30 Yıla Yakın Zaman İçinde 1.000.000 m2 den

Fazla Satış Gerçekleştirdik.

 

Bulunduğumuz Projelerde Yerli ve Yabancı Toplu gayrimenkul alım yapan yatırımcı ve normal müşterimiz ve

Gruplara Gayrimenkul Satışı Gerçekleştirdik.

Proje Satış Ekibi Olarak Gayrimenkul Pazarlamasında Eğitimliyiz Deneyimliyiz Tecrübeliyiz

ARSA DEĞERLENDİR / GELİŞTİR

EKG GRUP Arsa Sahipleri İle İnşaat Firmalarını Bir Araya Getiriyor Kat Karşılığı Arsalarınızı Geliştiriyor Değerlendiriyor.

Kat Karşılığı Sözleşmesinde Hukuksal Destek Veriyoruz.

Daire Paylaşımı ve Şerefiye Dağılımını Yapıyoruz

Ön Araştırma, Fizibilite Çalışmasını Yaparak Geliştirdiğimiz Projeler ile Arsanıza Değer Katıyoruz

 

Arsanıza Doğru Lokasyonda Doğru İnşaat Üretimi Doğru Proje Geliştirilmesinde Destek Veriyoruz.

 

Sizde Arsalarınızı EKG GRUP Tecrübesi ile Arsanızı Değerlendirmek Geliştirmek Kat Karşılığı Vermek İstiyorsanız Bizim İle İletişime Geçiniz

EKG GRUP NELER YAPAR ?

 

EKG GRUP EMLAK KONUT GAYRİMENKUL PAZARLAMASINDA A ‘dan Z ‘ ye NELER YAPAR

 

Proje Geliştirilmesinden / Proje Pazarlamaya

Lansman Hazırlığından  / Maket Yapımına

Satış Ekibinden / Satış Sonrası Hizmetlere

Reklam Planlamasından / Reklam Pazarlamasına

Medya Planlamasından / Medya Bütçesi Belirlenmesine

Satış Eğitiminden / Müşteri Memnuniyetine

Hedef Ciroyu Yakalamaktan / Ciroyu Daha Yukarı Taşımaya

Şerefiye Listesinden  /  Fiyat Listesine

Sözleşme Akitinden / Tapu Takibine

Daire Teslim Aşamasından / Site Yönetimine

Rakip Analizinden / Kampanya Geliştirmeye

Dijital Planlamadan / Dijital Pazarlamaya

3 D Görselden / 3 D Videoya

Drone Çekiminden / Web Tasarımına

Katalog Tasarımından / Broşür Tasarımına

Rakip Analizinden / Fizibilite Çalışmasına

Alıcı Kitle Belirlenmesinden / En Hızlı Satışı Gerçeklemesine

Kurumsal Kimlik Çalışmasından /Proje İsim Belirlenmesine

 

‘’  EKG GRUP ‘’ A ‘dan Z ‘ye Emlak Konut Gayrimenkul Pazarlamasında 30 Yıllık Pazarlama Satış Tecrübesi İle Her Adımda Yanınızda

Reklam Planlama

Reklam Ajansı Planlama Hizmetleri

EKG GRUP Emlak Konut Gayrimenkul Proje Pazarlama 

Reklam Pazarlama konusunda doğru yerde doğru mecralarda Doğru zamanda neler yapılır bu konuda tecrübeli ve başarılıyız

                                       

Pazarlama Strateji Belirlenmesi

Kurumsal Kimlik Oluşturulması

Medya Planı Oluşturulması

Web site Tasarımı

Lansman Çalışmaları

Görsel Katalog oluşturulması

3 D video hazırlanması

Dijital katalog çalışması

Dijital pazarlama planlanması

Sosyal Medya Hesap Yönetimi 

E-mailing Çalışması

Proje Satış Ekibi

Günümüz Rekabet Ortamın da Proje Satış Ekibinin Ne Kadar Önemli Olduğunun Farkında mısınız. ?

EKG GRUP Emlak Konut Gayrimenkul proje satış ekibini kurar ve tüm satış aşamalarını kendi satış ekibi ile yönetir. Yerli ve Yabancıya proje satışı Emlak Konut Gayrimenkul proje satış EKG GRUP ‘un uzmanlık alanıdır. Satış Ekibi olarak çok eğitimli ve başarılıyız.

 • Yerli ve Yabacı Proje Satış Alt Yapısı ve satışın gerçekleştirilmesi
 • Yabancı Satış Projeye bağlantısı
 • Proje Satış Hedef Kitlelerinin belirlenmesi
 • Satış Sürecinde satış Senaryolarının Oluşturulması
 • Proje Satış Ekibi Performans Yönetimi
 • Proje Satış ekibi Oluşturması
 • Bölge Rakip Analizine Göre Satış Taktiklerinin Oluşturulması
 • Proje Satış Hızı Senaryo Hazırlanması
 • Proje Fiyat Artışı Yönetimi
 • Kampanya oluşturma
 • Stok Analizi raporlanması
 • Proje Satış Sözleşmesi ve Eklerinin Hazırlanması
 • Lansman hazırlığı yağılması
 • Basın bültenleri hazırlanması
 • Devamlı satış ekibi eğitimi

 

Beden Dili, Ekip Çalışması, Müşteri Memnuniyeti Kişisel Gelişim ve satış Eğitiminden Geçmiş,  EKG GRUP Satış Ekibi Olarak Çok Tecrübeli ve başarılıyız.

Proje Geliştirme

PROJE GELİŞTİRME

EKG GRUP Emlak Konut Gayrimenkul proje geliştirme, Arazinin Lokasyanuna Göre yaptığı araştırma neticesinde bölgenin ihtiyacını ve alıcı kitleyi belirler hedeflenen hedef ciroyu belirler hızlı satılabilir projeler geliştirir.

 • Arazi Geliştirme Fizibilite Çalışması
 • Tasarım Kriterleri ve Proje Konseptinin belirlenmesi
 • Proje Geliştirme Çalışmalarının Yapılması
 • Sosyal alanları ve Ticari Alanların Belirlenmesi
 • Fiyatlama ve Şerefiyelendirme Çalışması
 • Daire Tipi Bazında m² Dağılımının Belirlenmesi
 • Satış Ofisi ve Örnek Daire hazırlanması

 

EKG GRUP Emlak Konut Gayrimenkul Proje Geliştirme 30 Yıllık Tecrübesi ile İnşaat Firmalarına çözüm ortağı oluyor

Proje Pazarlama

STRATEJİK PROJE PAZARLAMA DANIŞMANLIĞI

EKG GRUP Emlak Konut proje pazarlama, gayrimenkul proje pazarlama stratejisini geliştirir oluşturur ve yönetir.

 

Proje Pazarlama Zamana Bağlı Olarak Değişiklik Göstermektedir.  

Proje Pazarlanmasında En Önemlisi Yerli Ve Yabancıya Satış Organizasyonu Emlak Konut Gayrimenkul

Proje Pazarlama İşinde Uzman Tecrübeli Ve Eğitimli Kadrosu İle Hizmet Vermektedir.

 • Marka İletişiminin Yapılandırılması
 • Proje Pazarlama Stratejisi ve Lansman Planının Hazırlanması
 • Pazarlama İletişim Takvimi/Bütçesi Oluşturması ve Yönetimi
 • CRM Sistemi Kurulumu ve Veri tabanı Yönetimi
 • Doğrudan Pazarlama Stratejilerinin Geliştirilmesi
 • Bölge Pazar rakip ve Fiyat Analizi Çalışmaları
 • Yurt dışı ve Yurt içi Fuar Katılım Organizasyonu
 • Proje İsim Logo ve Kurumsal Kimlik Yapılandırması
 • Proje Basın Lansman Yönetim Geliştirilmesi
 • Proje Toplu Satış Organizasyon Yapılandırılması
 • Dijital Pazarlama Geliştirilmesi
 • Reklam Görsellerinin Tasarım ve Yapılandırılması
 • 3 D Görsel Animasyon Hazırlanması
 • Katalog Grafik Tasarım Geliştirilmesi
 • Müşteri Çalışmaları ve Yönetimi
 • Potansiyel Müşteri Talep ve İhtiyaç Araştırmaların Yapılması
 • Proje Analizinin Yapılması
 • Hedef Kitle Tanımlama Yapılması